۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

۴۳ درصد معلولان نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند ۱۴ مهر ۱۳۹۶

خانه > اخبار > ۴۳ درصد معلولان نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند
به گزارش خبرنگارخبرگزاری صداوسیما؛ علی ربیعی در همایش یادبود قربانیان حوادث رانندگی با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوعات ترافیکی، بی‌کیفیتی در جامعه امروز را یکی از مشکلات موجود عنوان کرد و با انتقاد از رانندگی بی‌کیفیت برخی از راننده‌ها گفت: موضوعی که 43 درصد معلولان نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستندباید مورد توجه قرار گیرد آن است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا برای تایید صلاحیت رانندگان موارد بسیاری را درنظر می‌گیرند چرا که یک راننده به واسطه نشستن پشت فرمان جان سرنشینان و سایر شهروندان را در اختیار دارد و هر حرکت مخاطره‌آمیز می‌تواند جان آنان را به خطر بیندازد.
وزیر کار ادامه داد: در برخی از کشورهای دنیا ۵ هزار بند برای تعیین صلاحیت رانندگان وجود دارد و ما نیز باید اقدامات سختگیرانه‌تری برای رانندگی و تایید صلاحیت رانندگان درنظر گیریم. وی با انتقاد از مشکلات و نواقص موجود در فناوری حمل و نقل کشور افزود: متاسفانه ساختارهای حمل و نقل کشور سیگنال‌های بی‌نظمی را به مخاطبان و رانندگان ارسال می‌کنند و لازم است برای ارتقای این فناوری تلاش کرد.
ربیعی با اشاره به ابعاد بزرگ اجتماعی وقوع هر تصادف و لزوم بررسی حرفه‌ای آن تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم ۵۰ هزار تصادف در اختیار جامعه‌شناسان قرار گیرد تا با بررسی جزئی تمام آنها ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی آن را مورد پژوهش قرار دهند و لازم است تولید دانش در این بخش افزایش یابد.
وزیر کار درباره نسبت جنسی متوفیان حوادث رانندگی گفت: ۷۷ درصد متوفیان مرد و ۲۳ درصد زن هستند که میانگین سنی آنها ۳۸ سال است بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت چرا که بخش بزرگی از زنان بی‌سرپرست کشور قربانیان حوادث رانندگی هستند. ربیعی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه بیمه‌ها به میزان ریسک رانندگان گفت: ما در کمیسیون اجتماعی دولت این بحث را مطرح کردیم و معتقدیم بیمه‌ها باید به میزان خطرپذیری رانندگان حق بیمه آنها را تعیین کنند و برای دادن گواهینامه نیز تخلفات رانندگان در نظر گرفته شود. وی در پایان با گرامیداشت یاد قربانیان حوادث رانندگی به نقل خاطره‌ای از مرگ دلخراش فرزندش بر اثر یک سانحه رانندگی اشاره کرد و گفت: متاسفانه فرزند من که ۱۴ سال سن بیشتر نداشت در کنار خیابان و در حالی که روزه بود و ۳ ساعت هیچ کس حاضر نشده بود او را به یک بیمارستان برساند جان خود را از دست داد و من ساعت ۳ صبح او را در شرایطی پیدا کردم که در بیمارستان حضرت رسول جان خود را از دست داده بود ومن خود قربانی تصادف هستم.
منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند