۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

۳۲ هزار معلول در حمایت بهزیستی هستند ۱۸ بهمن ۱۳۹۰

خانه > اخبار > ۳۲ هزار معلول در حمایت بهزیستی هستند

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اردبیل از زیر پوشش بودن ۳۲ هزار معلول در استان اردبیل در حوزه بهزیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، خسرو امیدوار پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از واحدهای مسکن محرومین خلخال اظهار داشت: حمایت و پوشش این تعداد از معلولان در استان اردبیل اقدامی مناسب و شایسته در راستای تکریم ارزش‌های انسانی است چرا که ما معتقدیم هیچ فرد غیر توانمندی نباید از امکانات اجتماعی محروم باشد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این معلولان یک‌هزار و ۲۰۰ نفر ناتوان جسمی و ذهنی و ۶۰ کودک شیرخواره بی‌سرپرست در سطح مراکز وابسته بهزیستی نگهداری می‌شوند افزود: ۲ هزار زن سرپرست خانوار را نیز زیر چتر حمایتی بهزیستی استان قرار دادیم.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: در ایام الله دهه فجر ۳۵ واحد مسکن محرومان در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

امیدوار خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۴ واحد در اختیار خانوارهای محروم خلخال قرار گرفته است.

این مسئول تصریح کرد: همزمان با بهره‌برداری از این واحدهای مسکونی بهره‌برداری از دو واحد مرکز توانبخشی، ۱۲ واحد روستا مهد، دو باب ساختمان مددکاری و یک واحد کلینیک مددکاری در استان آغاز می‌شود که برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم امام جمعه خلخال نیز با اشاره به وجود محرومیت در اکثر مناطق روستایی خلخال خواستار تشکیل مجمع خیرین بهزیستی در این شهرستان در راستای افزایش میزان مشارکت‌های مردمی و حمایت از محرومان جامعه شد.

حجت‌الاسلام امیر رشتبری  اظهار داشت: تا زمانی که مسئولان استانی و شهرستانی از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات محرومین جامعه قرار نگیرند خدمات‌رسانی به این قشر از جامعه به صورت صحیح انجام نخواهد شد.

در این مراسم رئیس اداره بهزیستی خلخال نیز ابراز داشت: برای ساخت ۱۴ واحد مسکونی مددجویی بهزیستی در سطح روستاهای خلخال مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات بهزیستی هزینه یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه دراختیار صاحبان این واحدهای مسکونی قرار گرفته است.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند