۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

۳۲۴ مورد وسایل کمک توانبخشی بین معلولان نهبندان توزیع شد ۱۰ شهریور ۱۳۹۶

خانه > اخبار > ۳۲۴ مورد وسایل کمک توانبخشی بین معلولان نهبندان توزیع شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن کریم (ایکنا) از خراسان جنوبی، محمد بارانی ۹ شهریور جاری در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع ۳۲۴ مورد وسایل توانبخشی بین ممدجویان بهزیستی نهبندان، اظهارکرد: برای خرید این وسایل کمک توانبخشی، ۱۷۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

وی بیان کرد: این وسایل شامل سمعک، باطری سمعک، واکر، انواع ویلچر، توالت فرنگی، تشک مواج، عصا و وسایل بهداشتی از قبیل پوشاک، الکل، پنبه و باند است.

رئیس اداره بهزیستی نهبندان، ارتقاء سطح زندگی فردی و اجتماعی مددجویان، ایجاد فرصت‌های برابر در راستای مشارکت افراد معلول در جامعه با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات، کاهش مشکلات مددجویان، ارتقای سطح توانمندی آن ها و سهولت در امر تردد و جابجایی مددجویان را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

بارانی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۱۲۱ نفر معلول در شهرستان نهبندان تحت پوشش خدمات حمایت بهزیستی قرار دارند، خاطرنشان: از این تعداد ۳۵۰ نفر دچار معلولیت جسمی حرکتی هستند که بیشترین بهره برداری را از این وسایل کمک توانبخشی می برند

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند