۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

پیگیری بهزیستی و پیشگیری وزارت نفت ۲۳ خرداد ۱۳۹۰

خانه > اخبار > پیگیری بهزیستی و پیشگیری وزارت نفت

سه میلیون معلول کشور همچنان پشت درهای وزارت نفت منتظر دریافت سهمیه ویژه سوخت خودروهای خود هستند.

معلولان از جمله اقشاری هستند که در بسیاری از برنامه ریزی ها فراموش می شوند، هر چند در برخی موارد با تصمیمات لحظه ای و گذری یادی از معلولان شده است اما این موارد فقط گوشه ای از معضلات و مشکلات جمعیت ۳ میلیون نفری معلولان کشورمان را حل کرده است، مشکلاتی که گاهی مرگ و زندگی این قشر را هدف قرار می دهد.

بی شک توجه به معلولان جامعه به عنوان قشری آسیب پذیر و ضعیف باید در دستور کار دستگاه ها و نهادهای متولی قرار گیرد.

از مناسب سازی شهر ، معابر و اماکن که بگذریم حمل و نقل و آمد و شد معلولان از جمله مسائلی است که در این روزهای گرم تابستان بیش از پیش خودنمایی می کند.
اغراق نیست اگر بگوییم در مترو ، اتوبوس، بی آر تی و چند میلیون خودرویی که در شهر تردد می کنند معلولان نادیده گرفته شده اند، قشری که با تمام توان برای ادامه زندگی خود تلاش می کنند و با انواع مشاوره ها به زندگی امید دارند، با این وجود وقتی در شهرشان می چرخند هیچ نشانی از توجه مسوولان نمی بینند.

هر چند سالانه چند هزار پلاک از سوی سازمان بهزیستی به معلولان اختصاص می یابد اما سوال اینجاست که این خودروها با کدام سوخت باید حرکت کنند؟!

معلولانی که برای رسیدن به مراکز درمانی و بهداشتی مجهز باید در شهر تردد کنند و برای این امر تنها باید از خودروی شخصی خود استفاده کنند، این روزها همچنان در انتظار سهمیه بنزین خود هستند ، سهمیه ای که سازمان بهزیستی پیگیری می کند و وزارت نفت برای تحویل آن همکاری نمی کند.

با توجه به اینکه سهمیه بنزین سال گذشته معلولان که بر اساس مصوبه قانونی هیات دولت، وزارت نفت مکلف به پرداخت آن شده است همچنان در کش و قوس بروکراسی اداری قرار دارد، طی هفته گذشته سرپرست سازمان بهزیستی از ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور توسط رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت کشور خبر می دهد که در آن بر پیگیری این سهمیه صحه گذاشته شده است. این در حالی است که سرپرست سازمان بهزیستی بحث سهمیه بنزین معلولان و شیوه پرداخت آن را نیازمند کارشناسی و بررسی بیشتر می داند.

در هر حال آنچه مسلم است در این میان تنها معلولان از عدم انجام تعهدات وزارت نفت و پیگیری های بی نتیجه سازمان بهزیستی متضرر می شوند، افرادی که برای احقاق حق خود شاید پایی برای دویدن و چشمی برای دیدن نامه ها و دستورالعمل ها نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری برنا

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند