۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲۸ دی ۱۳۹۶

معلول افسرده ای که یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان دنیا شد ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

خانه > مطالب, معلولین موفق > معلول افسرده ای که یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان دنیا شد

عصر ایران- مستند ” نه دستی، نه پایی، نه غصه ای” در یک قسمت ۵۰ دقیقه ای  از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند درباره فردی با عنوان نیک ویچیچ است که از بدو تولد بدون دست و پا به دنیا آمد. نیک ویچیچ در هشت سالگی مورد تمسخر اطرافیان بود و به این دلیل دست به خودکشی زد؛ اما این خودکشی نافرجام ماند و سپس زندگی نیک در مسیری افتاد که او را روز به روز به خدا نزدیک تر کرد.

هرچند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت های خود را افزایش دهد، او در دبیرستان رهبری گروهٔ را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع آوری می کردند و از آن به بعد به کارهای عام المنفعه رو آورد.

نیک ویچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته های حسابداری و برنامه ریزی مالی فارغ التحصیل شد. او هم اکنون یکی از تاثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می شود و موسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد را اداره می کند.

اکنون نیک را در سراسر جهان به دلیل سخنرانی هایش می شناسند که با این سخنان، نکات عمیقی را که به واسطه معلولیت دریافته است به مردم جهان منتقل می کند. سخنرانی های نیک با توجه به فن بیان بالای او منبع انتشار امید در جهان است و تاکنون زندگی بسیاری از مردم جهان را تغییر داده است.

ترجمه و دوبله « نه دستی ، نه پایی ، نه غصه ای » توسط سید جلال خاتمی انجام شده است و این مستند سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ و پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می شود.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند