۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

معلولان در محمودآباد از مسکن مهر برخوردار شدند ۴ شهریور ۱۳۹۱

خانه > اخبار > معلولان در محمودآباد از مسکن مهر برخوردار شدند

رئیس اداره بهزیستی محمودآباد از برخورداری ۴۵ معلول و مددجوی این اداره از مزایای مسکن مهر خبر داد.

خلیل محمودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان محمودآباد بیان داشت: بهزیستی در بخش‌های توابخشی، اجتماعی و پیشگیری فعالیت دارد.

رئیس اداره بهزیستی محمودآباد تصریح کرد: در بخش توانبخشی این سازمان با پرداخت مستمری، کمک‌های موردی، هزینه تحصیلی، ایاب و ذهاب دانشجویی، بیمه‌ای، سبد غذایی، تحویل ویلچر، سمعک، تشک مواج، کمیسیون معافیت سربازی، صدور کارت معلولان، نگهداری شبانه‌روزی و حرفه‌آموزی از معلولان حمایت می‌کنند.

محمودی با بیان اینکه در بخش حمایتی نیز از زنان و دختران بی‌سرپرست و سرپرست از کار افتاده حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: این کار با پرداخت مستمری، هزینه دانش‌آموزی و دانشجویی، سبد غذایی، تحویل شیر خشک، بیمه اجتماعی سرپرست خانوار و اردوهای زیارتی مشهد مقدس، کربلای معلی، هزینه سبد خانواده نگهداری کودکان بی‌سرپرست و پرداخت جهیزیه به دختران صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سال جاری درباره پرداخت جهیزیه به دختران به ۷۲ نفر مبلغ ۱۰ میلیون ریال و ۷۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض خرید جهیزیه پرداخت شد.

رئیس اداره بهزیستی محمودآباد فعالیت‌های بخش پیشگیری را طرح پیشگیری از معلولیت، طرح آمبلیوچی (تمبلی چشم)، طرح ارتقای توان ذهنی مادرانی که کودکان کمتر از دو سال دارند، اجرای طرح غربالگری شنوایی، اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌خیز و حاشیه‌نشین با آموزش مهارت‌های زندگی، اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد در ۱۱ منطقه شهری و روستایی و اجرای طرح همیاران سلامت مرکز ترک اعتیاد عنوان کرد.

محمودی درباره اشتغال مددجویان زیر پوشش این اداره بیان داشت: فعالیت‌های این مرکز در بخش اشتغال معرفی برای دریافت وام خوداشتغالی و مشاغل خانگی و پرداخت سهم بیمه کارفرمایی و خویش‌فرمایی و ثبت اطلاعات اشتغال یافتگان بوده است.

وی از معرفی و ثبت‌نام ۴۵ نفر از معلولان و مددجویان تحت حمایت بهزیستی محمودآباد در طرح بزرگ مسکن مهر خبر داد و افزود: این افراد در مسکن مهر محمودآباد و سرخ‌رود ثبت‌نام شده‌اند و به هر کدام مبلغ ۴۰ میلیون ریال کمک بلاعوض صورت گرفت .

محمودی در ادامه اضافه کرد: در بخش خود مالکی نیز ۴۰ مورد مسکن ساخته شد.

رئیس اداره بهزیستی محمودآباد متذکر شد: در ماه مبارک رمضان نیز ۵۰۰ سبد غذایی به ارزش هرکدام بیش از ۳۰۰ هزار ریال تهیه و تحویل مددجویان شد و در بازدید خیرین از منازل مددجویان و معلولان نیز کمک‌هایی در اختیار آنان قرار گرفت.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند