۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

شاغلان دارای فرزند معلول شامل معافیت ۵۰ درصدی مالیاتی شدند ۸ دی ۱۳۹۶

خانه > اخبار > شاغلان دارای فرزند معلول شامل معافیت ۵۰ درصدی مالیاتی شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردند حقوق و مزایای ۵۰ درصد شاغلان دارای فرزند با معلولیت خیلی شدید را از پرداخت مالیات معاف کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۲۶ لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب کردند: ۵۰ درصد حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید مادامی که مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتب در معلولیت فرد برعهده اولیا است از پرداخت مالیات معاف است گواهی تایید نوع و شدت معلولیت افراد مشمول این ماده از سوی کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و شدت معلولیت سازمان ارائه خواهد شد.

براساس تبصره این ماده آیین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت کار، تعاون و رفاه  اجتماعی ظرف مدت شش ماه پس از ابلاغ این ماده تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند