۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی اجرایی شود ۵ خرداد ۱۳۹۶

خانه > اخبار > سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی اجرایی شود

استخدام معلولانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حسن شرفی امروز (۴ خرداد) در نشست صمیمی فرماندار با جوانان منتخب شهرستان بیرجند با اشاره به لزوم مناسب سازی معابر و اماکن عمومی برای معلولان اظهار کرد: در دو سال گذشته این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و در این شهرستان با حمایت فرمانداری اقدامات مناسبی انجام شده است.

وی افزود: سال گذشته بازدید از اماکن عمومی و پارک و خیابان های پرتردد بیرجند را داشتیم و مناسب سازی آن دنبال شد.

مدیر بهزیستی بیرجند به اشتغال معلولان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید بیش از ۳ درصد از ظرفیت استخدامی خود را به معلولین اختصاص دهند.

شرفی با تاکید بر اینکه باید دستگاه های اجرایی این قانون را در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: این موضوع می‌تواند امکان فرصت حضور و بهره‌مندی از توانایی و ظرفیت معلولین را در توسعه اقتصادی و عمرانی کشور فراهم کند.

گفتنی است در این جلسه جوانان و سمن ها این حوزه به بیان مشکلات و چالش های خود پرداختند و از عدم حمایت مسئولان انتقاد و گلایه کردند.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند