۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲۱ آذر ۱۳۹۶

رالف بروین ۲۱ آبان ۱۳۹۵

خانه > مطالب, معلولین موفق > رالف بروین

رالف بروین

رالف بروین بنیانگذار و مدیرعامل یک یاز تولیدکنندگان پیشرو در ویلچرهای برقی قابل دسترسی است که توسط باراک اوباما «قهرمان تغییر» نام گرفته است.

رالف بروین مردی بود که در رشد و رونق آزادی حرکت برای معلولین نقش بسزایی داشت. او سال ۱۹۴۰ در ایندیانای آمریکا متولد شد. وقتی ۶ ساله بود، دکترها تشخیص دادند او دیستروفی عضلانی دارد و به همین دلیل از سن ۱۴ سالگی مجبور شد از ویلچر استفاده کند.

زندگی او با رفتن به روی ویلچر وارد فاز جدیدی شد. در سن ۱۵ سالگی با کمک پدرش یک واگن موتوردار برای دور زدن ساخت. ۵ سال بعد او با این نگرش یک اسکوتر برقی با استفاده از وسایل مزرعه پسرعمویش ساخت که نامش را سه چرخه نهاد. او سوار سر چرخه می شد و در کارخانه ای نزدیک به عنوان مدیر کنترل کیفیت سر کار می رفت تا اینکه این کارخانه به چند مایل دورتر نقل مکان کرد. او یک جیپ قدیمی را برداشت و مجهز به کنترل دستی و هیدرولیکی و آسانسوری کرد که بدون نیاز قادر بود سه چرخه را به داخل و خارج از ماشین منتقل کند.

او در سال ۱۹۹۶ اولین ون قابل دسترسی به ویلچر با کمک کنترل دستی را ساخت و در سال ۹۱ یک مینی ون برای دسترسی آسان معلولین با همین روش در شرکت خود به نام توانایی بروین تولید کرد.

نگرش و دیدگاه او به میلیون ها نفر در سراسر دنیا تحرک بخشید. با وجود اینکه این مرد با انگیزه در سال ۲۰۱۳ فوت کرد اما میراثی فراموش ناشدنی در دنیا باقی گذاشت.

منبع: سایت برترین ها
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند