۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

دستکش های سفارشی دوز مخصوص ویلچر ۱ دی ۱۳۹۶

خانه > مطالب, مقالات آسیب نخاعی > دستکش های سفارشی دوز مخصوص ویلچر

دستهای کاربران ویلچر همواره درمعرض آسیبهایی چون زخم شدن حاصل از فشار و اصطکاک ، بریدگی ها ، گیر کردن و … هستند . لذا محافظت دستها از الویتهای کاربران فعال محسوب می شود .   

 

دستکش ویلچری که در شکل زیر مشاهده می کنید ، بصورت سفارشی دوخته شده و قسمت روی انگشت شست آن دارای سطح اصطکاک است . این موضوع باعث شده که راندن ویلچر تسهیل شود . از این رو برای افراد مبتلا به اختلالات حرکتی دستها مناسب است .

 دستکش سفارشی دوز مخصوص ویلچر

دستکش سفارشی دوز مخصوص ویلچر

 

در واقع این دستکش ویلچر ، یک ” دستکش انگشت شست ” محسوب می شود که کل انگشت شست و پایه آن را پوشش می دهد . کل انگشت شست و انتهای انگشت شست با یک لایه لاستیکی ضخیم پوشیده می شود و بخش بالایی آن با یک نوار چسب دار (Velcro closure  ) به دور مچ دست متصل می شود . در واقع دستکش انگشت شست بر اساس قالب گچ دست ساخته می شود .


کاربر با دستکشهای مخصوص ویلچر ، همراه با دستکش آستر

کاربر با دستکشهای مخصوص ویلچر ، همراه با دستکش آستر

معمولا” کاربر ، یک دستکش کار نایلونی به عنوان آستر در زیر آن می پوشد . دستکش های  با پوشش PU  ، گیرایی بهتری را فراهم می کنند و به خوبی و محکم روی دست می نشیند .


کاربر با دستکش کار ( دستکش آستر )

کاربر با دستکش کار ( دستکش آستر )

نظر استفاده کنندگان

این دستکش ، سطح اصطکاک خوبی را روی حلقه چرخ ویلچر فراهم می کند و به طورقابل توجهی تحرک کاربر را بهبود می بخشد .

کاربر در حال راندن ویلچر با دستکش

کاربر در حال راندن ویلچر با دستکش

لازم به ذکر است آستر دستکش نیز دارای چسبندگی بسیار خوبی است ، و در مواقعی مثل بارندگی می تواند با موفقیت توسط افراد پاراپلژی استفاده شود . این دستکش ارزان است و بطورشگفت آوری ، حتی در برابر فشارهای زیاد ، دوام دارد .

منبع: ترجمه و تنظیم از : مهندس عباس کاشی ( e mail : ohealth2007@yahoo.com ) منبع مورد استفاده سایت : http://www.spinalistips.se - مقاله : Custom-made wheelchair gloves - انتشار : انجمن معلولین ضایعات نخاعی استان تهران
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند