۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

ثبت نام ۱۸۹۲۰ معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان زنجان ۱۷ آذر ۱۳۹۶

خانه > اخبار > ثبت نام ۱۸۹۲۰ معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان زنجان

زنجان – ایرنا – معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: طبق پایشهای انجام گرفته شمار معلولان ثبت نام شده در بانک اطلاعاتی این اداره کل از ۲۰ هزار نفر در اوایل سال جاری به ۱۸ هزار و ۹۲۰ معلول کاهش یافته است.

 

ثبت نام 18920 معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان زنجانفرهاد میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بر مبنای مفاد قانون جامع حمایت از معلولان ۱۸ هزار ۹۲۰ معلول جسمی و حرکتی، معلولان جسمی و حرکتی،ذهنی، کم بینا و نابینا، ناشنوا تحت پوشش در بانک اطلاعاتی ثبت کرده است.
وی یادآوری کرد: طی هفته آینده لایحه جدید حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد که تصویب آن اقدامی فراگیر برای تحقق جامعه پایدار و پذیرا برای همه خواهد بود.
میرزایی افزود: حوزه توانبخشی اهمیت زیادی دارد و خدمات متعددی با توجه به نوع و شدت معلولیت شامل خدمات مراقبتی، آموزشی، توانبخشی به صورت روزانه و هزینه های تحصیلی به گروه های تحت پوشش ارائه می شود.
به گفته وی، علاوه بر آن خدمات دیگری از قبیل پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و یارانه ها به معلولان، سازمان های مردم نهاد و مراکز غیر دولتی تحت پوشش این اداره کل پرداخت می شود.
معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان ادامه داد: تمامی وسایل کمک توانبخشی به غیر از ویلچر الکترونیکی، بصورت رایگان پس از نیاز سنجی در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر ۵۴۰ میلیون تومان وسائل کمک توانبخشی مورد نیاز در بین گروه های هدف توزیع شده که بخشی از مشکلات این قشر را کاهش می دهد.
به گزارش ایرنا، توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) به عنوان یک راهبرد برای بهبود دسترسی به خدمات توانبخشی برای معلولان کشورهای در حال توسعه محسوب می شود و مهمترین ماموریت C.B.R توانمندسازی افراد معلول ،خانواده های آنان و جامعه محلی از طریق افزایش آگاهی ، ارتقا ، مشارکت ، کاهش فقر و فراهم کردن نیازهای اساسی برای دسترسی به بهداشت، آموزش و فرصت های معیشتی مددجویان است.

خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: رویا رفیعی

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند