۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲۳ آذر ۱۳۹۶

تکذیب عدم تخصیص سبد کالا به معلولان ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

خانه > اخبار > تکذیب عدم تخصیص سبد کالا به معلولان

عاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: تمام معلولان مستمری بگیر سازمان بهزیستی کشور سبد امنیت غذایی دریافت می‌کنند.

حسین نحوی نژاد ضمن اشاره به خبری مبنی بر عدم اختصاص بسته امنیت غذایی به معلولان و محرومیت ۴۰۰ هزار معلول از دریافت سبد کالا آن را تکذیب کرد و گفت: تمامی معلولان مستمری بگیر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور سبد امنیت غذایی دریافت می‌کنند و هیچ یک از معلولان تحت پوشش بهزیستی از این لیست حذف نشده‌اند.

وی ادامه داد: آمارهایی که برخی ارائه کرده و مدعی می‌شوند تعدادی از معلولان از دریافت سبد امنیت غذایی محروم شده‌اند کذب است و ما نمی‌دانیم این افراد این آمارها را بر چه اساسی و با چه استنادی در رسانه‌ها مطرح می‌کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۳۲۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در معاونت توانبخشی این سازمان ( معلولان ) که ۹۰ درصد آنها تک نفره هستند همگی به موقع سبد امنیت غذایی خود را دریافت کرده‌اند. این در حالیست که همگی آنان مشمول افزایش رقم مستمری نیز شده‌اند.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند