۰۲۱ - ۸۸۰۰۱۳۶۱ info [@ ] scia.ir امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶

تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین وسایل کمک توانبخشی معلولان در کشور ۵ آبان ۱۳۹۶

خانه > اخبار > تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین وسایل کمک توانبخشی معلولان در کشور

خبرگزاری شبستان: مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی سازمان بهزیستی کشور، گفت: تأمین وسایل کمک توانبخشی مددجویان از جمله اقدامات این دفتر است که سال گذشته به ۹۹ هزار نفر این وسایل تعلق گرفت.

 

تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین وسایل کمک توانبخشی معلولان در کشوردکتر زهرا نوع پرست مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری دوره آموزشی ویژه معاونان توانبخشی بهزیستی استان های مختلف کشور به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: در حال حاضر ۲ هزار نفر از مراکز ما خدمت می گیرند.

 وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر معلول در کشور داریم که تعداد یک هزار و ۱۰۰ نفر آنها در مراکز تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گفته مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی سازمان بهزیستی کشور، تأمین وسایل کمک توانبخشی مددجویان از جمله اقدامات این دفتر است که سال گذشته به ۹۹ هزار نفر این وسایل تعلق گرفت.

دکتر نوع پرست، اضافه کرد: امسال مبلغ ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین وسایل کمک توانبخشی مددجویان اعتبار از سوی سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: اعتبار در نظر گرفته شده می تواند در تأمین وسایل کمک توانبخشی برای ۱۲۰ هزار نفر از مددجویان باشد که از این اعتبار ۱۲ میلیارد تومان برای ساخت اندام های مصنوعی اختصاص یافته است.

 مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی سازمان بهزیستی کشور، توزیع لوازم توانبخشی بین کودکان معلول را اولویت سازمان عنوان کرد و افزود:مهمترین مشکل عدم تحت پوشش بیمه ای وسایل است.

به گفته دکتر نوع پرست، چنانچه قانون جامع حمایت از معلولان پس از بازنگری به تصویب برسد، خدمات توانبخشی و کمک توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

منبع:
دیدگاهتان را بنویسید نظرات کاربران
  1. بدون دیدگاه
  1. بدون بازتاب

سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب، نسبت به قیمومت افراد معلول اقدام نماید. دادگاه ها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول، صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند